top of page

Shooting drill academy

Terenoznawstwo

Terenoznawstwo jest częścią działu nauki nazywanym Topografią i obejmuje wszystko co związane z orientacją, tworzeniem map, poruszaniem się w terenie różnymi środkami i bytowaniem. Zawiera w sobie takie pojęcia jak nawigowanie, surwiwal czy bushcraft.


W SDA terenoznawstwo realizowane jest w trybie przygodowym. Czyli uczestnicy stawiani są w konkretnej sytuacji która wymusza określony sposób planowania trasy i przemieszczania się.
Ze względu na nasze doświadczenie wszystko lokowane jest w określonych sytuacjach taktycznych a dodatkowym elementem jest prowadzenie drużyny.
Program szkoleniowy podzielony został na siedem części z których każda porusza inne problemy.

Wyjścia terenowe są trudne i wymagają przygotowania fizycznego, sprzęt który należy zabrać jest przedstawiany na odprawie podczas pierwszych zajęć.

152333558_4279516632078330_2608161344474143107_n.jpg

Najbliższe zajęcia programowe
21-23 kwietnia 2023
Terenoznawstwo wykład z ćwiczeniami w Górach Bystrzyckich
Zapisy przez formularz 
lub mailem na biuro@sdacademy.wroclaw.pl

Wykład z ćwiczeniami

Topo Wykład

Obejmuje wprowadzenie do terenoznawstwa i aspekty z którymi zetkniemy się w terenie. Nauczymy się między innymi posługiwać siatkami współrzędnych (np.MGRS), kompasem, mapą, wyznaczać odległość w terenie i na mapie, wyznaczać wielkość wzniesienia, wyznaczać własne położenie, planować trasę, nawigować na cele widoczne i niewidoczne, obchodzić przeszkody bez gubienia azymutu, oraz prowadzić drużynę.
Zajęcia odbywają się na sali i w terenie.

 

Dzień 1: 2h ćwiczeń na sali.

Dzień 2: 4h ćwiczeń na sali i 4-5h ćwiczeń terenowych.

Dzień 3: 4h ćwiczeń na sali i 4-5h ćwiczeń terenowych.


Cena 500zł zawiera wypożyczenie map, mapnika, kompasu, latarki, oraz opiekę trzech instruktorów którzy są też ratownikami kwalifikowanymi.

Możliwy nocleg w schronisku gdzie prowadzone są zajęcia, lub w namiocie obok.  Prosimy o wcześniejszą informację odnośnie noclegu.

Terenoznawstwo Latem - Znajdź drogę.

Lato znajdź drogę

Zajęcia terenowe przygodowe wprowadzające w życie to czego nauczliśmy się na wykładzie. Poruszamy się wyłącznie drogami i ścieżkami realizując kolejne zadania nawigacyjne.
Dystans do 45km.
Cena 350zł zawiera wyżywienie, przydatny gadżet, wypożyczenie map, mapnika, kompasu.
Czas do 15h.

Terenoznawstwo latem - Znajdź drogę nocą

Lato znajdź nocą

Zajęcia terenowe przygodowe w których kładziemy nacisk na rózne realne komplikacje nawigacyjne i materiałowe. Poryszamy się w górach drogami i szlakami w warunkach ograniczonej widoczności i ogranicznej informacji. Uczymy się radzić sobie bez światła białego w nocy.
Dystans do 35km
Cena 350zł zawiera wyżywienie, transport, przydatny gadżet, wypożyczenie map, mapnika, kompasu.
Czas do 15h.

Terenoznawstwo latem - znajdź kierunek

Lato znajdź kierunek

Zajęcia terenowe przygodowe w których kładziemy nacisk na trudności związane z pokonywanym terenem. Uczymy się technik radzenia sobie z przeszkodami terenowymi, poczujemy przejście przez mokradła oraz przeprawę przez rzekę.
Chodzimy wyłącznie poza szlakami.
Dystans do 30km
Cena 350zł zawiera wyżywienie i transport, przydatny gadżet, wypożyczenie map, mapnika, kompasu.
Czas do 15h.